برای کسب اطلاعات بیشتر و یا خرید روغن نما یا نشانگر روغن با کارشناسان آرکا ترانس تماس بگیرید.

روغن نما ترانس – روغن نما ترانسفورماتور – نشانگر روغن ترانس – نشانگر روغن ترانسفورماتور

روغن نما یا نشانگر روغن

روغن ترانس در ترانسفورماتورهای روغنی به عنوان پر حجم ترین عایق و خنک کننده استفاده شده شده است که ضروریست سطح آن همواره در سطح مجاز نگه داشته شود . روغن نما یا نشانگر روغن به منظور نشان دادن سطح روغن در ترانس ها به کار میرود.

طراحی روغن نما یا نشانگر روغن طوری است که بتواند در شرایط ۱۱۰ درجه سانتی گراد و ۰.۵ بار (بصورت فشار یا خلا)  به عملکرد عادی خود ادامه دهند. ساختمان روغن نما یا نشانگر روغن متشکل از دو قسمت نشانگر و فلنچ می باشد که توسط پیچ بهم متصل هستند هر کدام از قسمتهای اصی شامل بخشهای زیر می باشند.

نشانگر : بدنه اصلی، صفحه مدرج، عقربه ، طلق

فلنچ: بدنه اصلی، اهرم، شناور، و کوپلینگ مغناطیسی

با توجه به شرایط کاربرد روغن نما یا نشانگر روغن، برای ساخت اغلب قسمتهای بیرونی آن از آلومینیوم استفاده شده است و قسمتهایی که در معرض نور خورشید ویا روغن ترانسفورماتور قرار دارند از مواد مقاوم در شرایط مذکور ساخته شده اند.

در عملکرد رله های بوخهلتس امکان آن وجود دارد که به عللی کم شدن روغن ترانس را نشان ندهند. به این دلیل روی تانک روغن نما نصب می شود تا کاهش روغن داخل تانک را نشان دهد.

عملکرد:

حرکت شعایی یا دورانی شناور تحت تاثیر تغییرات سطح روغن در منبع توسط اهرم مربوطه به یک کوپلینگ مغناطیسی منتقل شده و نهایتا میکروسوئیچ را تحریک میکند.